Pod koniec lat 90., kiedy Polska stała się miejscem inwestycji wielu organizacji z zagranicznym kapitałem, model kariery zawodowej związany z pracą w korporacjach stał się popularny. Prace te kojarzyły się z wysokimi wynagrodzeniami, nadgodzinami, ciągłym awansowaniem i nieustannym wysiłkiem.
Obecnie trend ten ulega zmianie. Coraz większy nacisk kładzie się na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Pracownicy coraz częściej podkreślają, że praca to nie wszystko. Pojawienie się na rynku start-upów oraz nowocześnie zarządzanych małych firm, oferujących inną atmosferę i warunki pracy, spowodowało, że praca w korporacjach przestała być jedyną drogą do dobrych zarobków.
Odpowiedź na pytanie „Czy warto pracować w korporacji?” jest indywidualna i zależna od potrzeb i preferencji poszczególnej osoby. Różne pokolenia mają różne oczekiwania wobec swojego zawodu – co innego będzie dla nich ważne dla generacji X (40-55 lat), co innego dla pokolenia Y (25-39 l.), a jeszcze co innego dla tzw. Zetek (18-24 l.).